Reklam Filmi

Televizyon en güçlü iletişim aracıdır. Reklam filminin eriştiği başarı ve bireylerde oluşturduğu alışkanlık reklam filmlerinin en etkili reklam araçlarından biri olmasına neden oluyor. Kısa tanıtım filmleri olan reklam filmleri, akılda kalıcılık, tanıtım, marka bilinci oluşturulması, pazar oluşturulması, pazar payının yükseltilmesi gibi çeşitli kazançlar ortaya koyan projelerdir.

Televizyon Reklam Filmi Çeşitleri

Spot Reklam

TV’de program başlamadan önce veya sürerken açılan reklam kuşaklarında, jenerikten sonra giren reklam spotlarına verilen addır.Reklam Jenerik

Açılan tüm reklam kuşaklarının önünde kanal jingle’ı ile birlikte 3 sn ekran paylaşımlı, 5 sn full sponsor görselli, reklam kuşakları çıkışında 5 sn full sponsor görselli, 3 sn ekran paylaşımlı şekilde yapılan sponsorluk uygulamasıdır.

Advertorial Reklam

Ürün, hizmet veya kuruluşun tanıtıldığı tek bir reklamın programın bütünlüğü gerçekleştiği mekan içinde, 60-90 saniye ekran üzerinde “advertorial reklam” ibaresiyle yayınlaması olarak ifade edilir.

Bant / Sanal Reklam

Televizyonda yayınlanan program esnasında ekranın alt tarafında, 8 saniye boyunca yer alır. Ekranın maksimum % 20’sini kaplar. Yayın esnasında görüldüğü için izleyicinin reklamı görmeme şansı yoktur.

Şimdi! Reklam rezervasyonu yapın!

Reklam Filmini kimin için
çekiyoruz?

Yaş Aralığı, Hangi Platformdalar? Yaş Aralığı, hoşlanmadıkları? Nerede Yaşıyorlar?

Reklam Filmini ne için çekiyoruz?

Marka Biliniriği, Ürün veya Hizmet Tanıtmak, Satış Yapmak, Farkındalık, Marka Değerini Artırmak